Trzej Królowie

 

Poranek wstał mroźny. Jako że poprzedniego dnia było dość wilgotno, drzewa pokryły się srebrnym pyłem szronu.
-Ale fajnie! – krzyknął Fryderyk wyglądając przez okno.
– no ja nie wiem, czy tak fajnie. Zimno jest, trzeba będzie się znów ciepło ubierać. A ja nie lubię się ciepło ubierać, bo można się szybko przegrzać, potem zmarznąć i znów przegrzać i choroba gotowa. – jęknął Gienek wysuwając nos spod kołdry
– no już nie przesadzaj, nie przesadzaj. Trzeba jeść witaminy, owoce, warzywa, pić tran i tak dalej i się trochę hartować. – nie dawał za wygraną Szop.
– no łatwo ci mówić. W końcu jesteś Szopem, a to zwierzątka futerkowe są.
– ej, no nie kłócić mi się! – przerwał debatę ks. Piotr. – Wstawaj, leniuchu, i do roboty, Uroczystość Trzech Króli dzisiaj, a dzieci znów nie dostały nowego filmu z Twoim komentarzem! Ani nawet żadnego opowiadania nie napisałeś!
– no bo, yyyyy – zaczął stękać Gienek
– nie ma żadnego yyyy. Dziś ostatni raz nadstawiam za ciebie karku i wrzucam do sieci stary odcinek. Za tydzień bardzo proszę żeby było nowy. O chrzcie w Jordanie. I koniec debaty w ogóle! Niech to będzie Twoja rezolucja noworoczna.
– no już dobrze, dobrze. Ale pomożesz?
– no oczywiście, że tak. Czy ja ci kiedyś nie pomogłem?
– no nigdy….
– no widzisz?
– A tymczasem to ja wam opowiem o tych Trzech Królach. – wtrącił sie Fryderyk – No bo ja usłyszałem kiedyś taką fajną kolędę o Trzech Królach: Gwiazda rozbłysła, albo raczej kometa, no w każdym razie kosmiczne zjawisko, dała znak, że Boga urodzi Kobieta i że ten czas jest bardzo, bardzo blisko! – zaczął rapować skacząc po tapczanie jak po trampolinie. – Faktem jest że za gwiazdą przyszło trzech mądrali przybyli podobno z Dalekiego Wschodu. do dziś nikt nie wie , jak oni to skumai i dlaczego robili sobie tyle zachodu….
– oj, Freddy….. – jęknął ksiądz…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

I accept that my given data and my IP address is sent to a server in the USA only for the purpose of spam prevention through the Akismet program.More information on Akismet and GDPR.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.